Talent afișat în parcul de lângă capela din Bacău

Elena BurlacuBine v-am găsit dragii mei!

       După cum mă știți, mai ales după postarea cu mersul în camera de cămin în care am stat în anul 2 de facultate (vezi În vizită la fosta mea cameră), nu pot sta fără să mă bag în seamă în stânga și în dreapta. Acest lucru l-am făcut și în Bacău deși nu sunt familiarizat cu orașul.

      După vreo 2-3 zile de încercări, prietenul cu care mă plimbam prin parc a profitat de împrejurări și s-a băgat în seamă cu o fată care avea ceva afișat. Fata era drăguță, nu pot nega și o să vă convingeți și voi în cele ce urmează. Obiectele afișate de ea erau care mai de care mai frumoase, deși nu m-am putut abține să nu fac câteva remarci răutăcioase la câteva dintre capodoperele ei, că așa e pisica… unde nu ajunge îi pute. Ca să nu vă mai țin de vorbă aiurea este vorba de o domnișoară care face bijuterii de mână, nu pentru bani ci din pasiune, și asta se vede în toate bijuteriile ei. Întrebată dacă e artista ea a răspuns sec: „Definește-mi termenul  artistă”. Cu o modestie ieșită din comun spunea: „Am ieșit cu ele în parc pentru că mă plictiseam în casă și îmi trebuia un pretext și mi-am spus că pot încerca să scot și ceva bănuți de pe urma pasiunii mele”.

      Pentru a nu vă plictisi eu zic să vă arat ce m-a făcut pe mine și prietenul meu să o numim pe această fată artistă o să pun câteva poze.

       Dacă doriți să cumpărați ceva din pozele de mai jos contactați-o pe artistă:

Elena Burlacu – elena_burlacu94@yahoo.com

Până data viitoare nu uitați deviza blogului: „Universul și prostia sunt infinite și totuși de primul lucru nu sunt sigur!”, Einstein

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *