• Software pentru dispozitivele viitorului

    Deoarece blogul facut special, in care va vorbesc despre noile tehnologii nu a reusit sa ajunga in google.ro, o sa incerc sa promovez blogul intitulat „Software pentru dispozitivele viitorului” aici pe blog. Daca o sa am mai mult succes aici, o sa transfer ce e acolo pe acest blog. Ideea este simpla:accesand adresa http://software-pentru-dispozitivele-viitorului.romanager.ro/, ajungeti pe un blog care va tine la curent cu noutatile din hi-tech, descrieri ale dispozitivelor nou aparute, software pentru aceste dispozitive si nu numai.
    Asadar va invit sa fiti alaturi de mine si pe blogul http://software-pentru-dispozitivele-viitorului.romanager.ro/
  • Românii, proști? Dar mulți? – Episodul 3 si bonusuri

    Am spus ieri ca revin cu episodul 3 din seria „Romanii, prosti? Dar multi?” si iata ca am revenit. Deoarece ati fost alaturi de mine va ofer si bonusuri la cele trei episoade din aceasta trilogie. Va urez vizionare placuta!!
    Incepem cu episodul 3 din trilogie:
    Bonus episodul 1:
    Bonus episodul 2:
  • Românii, proști? Dar mulți? – Episodul 2

    Va era dor de seria „Români, prosti? Dar mulți?”? Uitați aici episodul 2 din această frumoasă trilogie. Distrati-va bine!

    Va urma și episodul 3…

  • Românii, proști? Dar mulți? – Episodul 1

    După cum vă spuneam în postul precedent voi demonstra că și românii sunt proști, nu numai moldovenii. Cum demonstrez? Simplu un filmuleț de pe youtube.com cu dovada. Vă urez vizionare amuzată!!!!
    Nu uitați, ”Românii, prosti? Dar mulți?„ Va urma…

  • De ce ceva și nu altceva?

    Salutare din nou!
    Stând și căutând pe net diverse materiale pentru blog, mi-am adus aminte de un filmuleț de pe youtube.com cu oameni din Republica Moldova care habar nu aveau pe ce planetă trăiesc(probabil platena Moldova, nu?). Foarte bine, nu e o noutate, ca oamenii să nu aibă idee de cine sunt conduși și către unde. Vă dau filmulețul ca să pot vorbi peste cateva zile/saptamani ( :))=)) ), despre românii noștri care de departe i-au lăsat cu mult in urmă pe modoveni.

  • Râzi națiune

    Iată că revin cu filmulețe de pe net comice. acum am 13 minute de comedie doar pentru voi pe blog.

    Vezi mai multe din Funny pe 220.ro
  • Revenire la blog cu idei noi

    Salutare, iată că astăzi stând pe afară de mână cu plictiseala m-am gândit să revin la blogging cu o nouă abordare și anume comic real și virtual. „Cum adică?” probabil vă întrebați… ei bine cu poze și filme „capturate” de mine și filme și poze de pe net, dar și sadism despre ce se mai întâmplă în tărișoara noastră.
    Pentru a începe distracția o să vă dau un filmuleț de pe youtube care sugerează exact ce își doresc femeile …

  • Glume pentru cei ce sunt răi

    Am primit pe mail o glumă prea tare ca să o țin doar pentru mine, și de aceea m-am hotărât să o postez și pe blog.

    PS: O pregătesc pentru colegul de cameră >:)

  • Cele mai mari erori umane

    Fiind membru de oroare al unui grup yahoo, primesc fel de fel de prostii pe mail și iată o tâmpenie amuzantă primită ieri:
    LOCUL 5
    Un tip da o spargere la un magazin. Dupa ce a luat toti banii, hotul a vazut o sticla de Scotch pe un raft si i-a cerut vanzatorului s-o bage si pe aceasta in punga. Vanzatorul a refuzat, motivand ca nu crede ca hotul are varsta legala pentru a-i putea da alcool. Hotul a insistat ca are varsta, insa vanzatorul a replicat ca de fiecare data ca nu-l crede fara dovezi. Drept urmare hotul a scos permisul auto si i l-a aratat vanzatorului pentru a-si dovedi varsta. Tipul a studiat bine actul, dupa care a recunoscut ca nu are dreptate si i-a dat hotului sticla. Dupa ce hotul a parasit magazinul, vanzatorul a sunat la politie si le-a dat acestora numele si adresa din permis. Hotul a fost arestat dupa doua ore.
    LOCUL 4
    Un automobilist a fost prins de un radar care i-a inregistrat viteza si i-a fotografiat si masina. A primit apoi prin posta o amenda de 40$ si o fotografie a masinii. In loc sa plateasca, automobilistul a trimis la politie o poza cu 40$. Cateva zile mai tarziu, a primit o scrisoare de la politie care continea o alta fotografie, de data aceasta fiind fotografiata o pereche de catuse. Soferul nostru a achitat imediat amenda.
    LOCUL 3
    Este o poveste adevarata din San Francisco : Un barbat care vroia sa jefuiasca Bank of America a intrat intr-o sucursala si a scris pe o foaie de depozit: „Acesta este un jaf armat. Pune toti banii in aceasta punga”. In timp ce astepta la coada pentru a da biletul discret functionarului, s-a gandit ca cineva l-ar fi putut vedea in timp ce scria biletul si ar fi putut anunta politia. Drept urmare, a iesit din banca si a intrat in sucursala bancii Wells Fargo de peste drum. Dupa ce a ajuns la ghiseu, i-a dat nota functionarului, care i-a raspuns ca nu poate da curs cererii deoarece mesajul este scris pe un bilet al Bank of America , si ca trebuie ori sa scrie mesajul pe un bilet Wells Fargo ori sa se intoarca la Bank of America. Dezarmat, tipul a zis doar „OK” si a plecat. A fost arestat cateva minute mai tarziu, in timp ce statea la coada in sucursala Bank of America.
    LOCUL 2
    La inceputul acestui an, cativa angajati ai firmei Boeing s-au hotarat sa fure o barca de salvare pneumatica de la un Boeing 747. Au reusit sa o scoata din avion si sa o aduca acasa. La putin timp dupa aceea, au plecat intr-o excursie pe rau. Nu a trecut mult si au observat un elicopter al Pazei de Coasta care survola imprejurimile. Se pare ca semnalul radio de urgenta incorporat in astfel de barci a pornit automat atunci cand s-a umflat… Nu mai este nevoie sa mentionam ca respectivii nu mai lucreaza la Boeing.
    LOCUL 1
    Un student la medicina care efectua practica intr-un centru de toxicologie povesteste cum ca a fost sunat la un moment dat de o doamna foarte panicata care i-a spus ca si-a surprins fiica mancand furnici. Studentul a linistit-o, spunandu-i ca furnicile totusi nu sunt toxice si ca nu este nevoie sa o aduca pe fetita la spital. Calmata, doamna i-a mai povestit ca oricum luase masuri, si ca-i daduse copilului otrava pentru furnici, pentru a omori insectele pe care aceasta le inghitise deja.
    A fost momentul in care studentul i-a spus s-o aduca imediat la spital…
    PS: Autorul susține că sunt întâmplări adevărate!
  • Politica în românie există?

    Iată filmuleţe distractive ce umblă pe youtube de 3 zile. Acum că umblă ceva nostim nu am nimic împotriva ci că tot comicul ăsta se găseşte în politică şi metodele candidaţilor de a „cuceri” electoratul. Vă las să vă minunaţi cu 4 filmuleţe superbe dar nu în preajma alegerilor.
    Partea 1:

    Partea a 2-a:

    Partea a 3-a: